Przejdź do treści

Filmy

OBEJRZYJ

„Historia mojej interpłciowości”

Film powstał podczas drugiego europejskiego spotkania społeczności interpłciowej OII Europe i konferencji w Kopenhadze w lutym 2018 roku.
Autorami tekstu są: Mathilde i kilku innych uczestników spotkania.
Historię opowiada Mathilde.
Film został nakręcony i zredagowany przez Irene Kuzemko z Intersex Russia

OBEJRZYJ
OBEJRZYJ

Chrońmy interpłciowe dzieci

Krótki animowany film “Chrońmy interpłciowe dzieci”

Urodzenie się i dorastanie jako osoba interpłciowa w dzisiejszym społeczeństwie wciąż może być wyzwaniem. Jednakże, dzięki miłości i świadomości rodziców, lekarzy i instytucji i wszystkich nas, można być zdrowym i prowadzić szczęśliwe życie. Niestety, nawet dziś brak wiedzy pielęgnuje uprzedzenia oraz przestarzałe i niebezpieczne praktyki medyczne. Nie wszystkie historie osób interpłciowych mają szczęśliwe zakończenie, takie jak w tym filmie. Obejrzyj i dowiedz się, jak możemy to zmienić.

OBEJRZYJ
OBEJRZYJ

Prelekcja Emily Quinn o interpłciowości dla TedWomen2018

Czy wiedzieliście, że prawie 150 milionów ludzi na świecie to osoby interpłciowe – z anatomią, która nie pasuje do standardowej definicji mężczyzny i kobiety? (To tyle, ile populacja Rosji.) Emily Quinn o swojej interpłciowości dowiedziała się w wieku 10 lat. W swojej mądrej, zabawnej prelekcji dzieli się otwierającymi oczy lekcjami życia spędzonego na zmaganiu się z bezmyślnymi oczekiwaniami społeczeństwa, lekarzy, którzy nakłaniali ją do niepotrzebnej operacji i stawaniu w obronie siebie samej i niezwykłej różnorodności ludzi. (Prelekcja zawiera treści dla dorosłych)

OBEJRZYJ
1 2