Przejdź do treści

Filmy

OBEJRZYJ

Sekspress z Pontonem

Podczas audycji zastanowimy się, jak rozmawiać o interpłciowości, tak, żeby nie stygmatyzować i nie krzywdzić, porozmawiamy o tym jak wygląda sytuacja osób interpłciowych w Polsce i na świecie, powiemy także o tym, jak być sojusznikiem/sojuszniczką osób interpłciowych.

OBEJRZYJ
OBEJRZYJ

Wystąpienie Rinio Simeonidou dla TEDxLesvos

“Każde dziecko, chłopak, dziewczyna lub interpłciowe, ma prawo do informacji, które ich dotyczą i swobodnie rozwijać swoją osobowość. Każde dziecko ma prawo do bezwarunkowej miłości.Ma prawo do pełnej akceptacji i wsparcia takie jakie jest i jak to wyraża.”

OBEJRZYJ
OBEJRZYJ

Film na Dzień Mamy!

Już jutro Dzień Mamy! A już dziś film AudrXY z polskimi napisami! W tym odcinku rozmawia ze swoją mamą o poczuciu winy, izolacji i problemach, które miała kiedy dowiedziała się, że jej córka ma cechy interpłciowe i o tym jak sobie z tym poradziła.

OBEJRZYJ
OBEJRZYJ

Interpłciowość – perspektywa psychologiczna w praktyce klinicznej

Interpłciowość można postrzegać jako niezwykłe zjawisko medyczne lub jako dość zwyczajną ludzką różnorodność. To jak myślimy i rozmawiamy o zróżnicowanym rozwoju płciowym może zmieniać życia.
Nagranie webinarium prowadzonego przez dr. Lih-Mei Liao – psycholożkę kliniczną z Wielkiej Brytanii pracująca na co dzień w University College London Hospitals. Webinarium jest w języku angielskim i odbyło się w ramach Akademii LGBTI.

OBEJRZYJ
OBEJRZYJ

„Historia mojej interpłciowości”

Film powstał podczas drugiego europejskiego spotkania społeczności interpłciowej OII Europe i konferencji w Kopenhadze w lutym 2018 roku.
Autorami tekstu są: Mathilde i kilku innych uczestników spotkania.
Historię opowiada Mathilde.
Film został nakręcony i zredagowany przez Irene Kuzemko z Intersex Russia

OBEJRZYJ
OBEJRZYJ

Chrońmy interpłciowe dzieci

Krótki animowany film “Chrońmy interpłciowe dzieci”

Urodzenie się i dorastanie jako osoba interpłciowa w dzisiejszym społeczeństwie wciąż może być wyzwaniem. Jednakże, dzięki miłości i świadomości rodziców, lekarzy i instytucji i wszystkich nas, można być zdrowym i prowadzić szczęśliwe życie. Niestety, nawet dziś brak wiedzy pielęgnuje uprzedzenia oraz przestarzałe i niebezpieczne praktyki medyczne. Nie wszystkie historie osób interpłciowych mają szczęśliwe zakończenie, takie jak w tym filmie. Obejrzyj i dowiedz się, jak możemy to zmienić.

OBEJRZYJ
1 2