Przejdź do treści

Filmy

OBEJRZYJ

„Gdzie się pudełko kończy, a gdzie zaczyna?” Wystąpienie TEDx o interpłciowości po polsku!

Współzałożycielka i prezeska Fundacji Interakcja opowiada o tym jak segregujemy ludzi i jak możemy przestać to robić. Edukuje o skali obecności osób interpłciowych i problemach, z jakimi się borykają w obecnej rzeczywistości. Każdy może przyczynić się do poprawy tej sytuacji. Jesteś nauczycielem biologii, rodzicem, czy po prostu masz świadomość tego jak różni są ludzie i słyszysz niewłaściwe komentarze. Reaguj i działaj, a wszystkim nam będzie żyło się lepiej.

OBEJRZYJ
OBEJRZYJ

Sekspress z Pontonem

Podczas audycji zastanowimy się, jak rozmawiać o interpłciowości, tak, żeby nie stygmatyzować i nie krzywdzić, porozmawiamy o tym jak wygląda sytuacja osób interpłciowych w Polsce i na świecie, powiemy także o tym, jak być sojusznikiem/sojuszniczką osób interpłciowych.

OBEJRZYJ
OBEJRZYJ

Wystąpienie Rinio Simeonidou dla TEDxLesvos

“Każde dziecko, chłopak, dziewczyna lub interpłciowe, ma prawo do informacji, które ich dotyczą i swobodnie rozwijać swoją osobowość. Każde dziecko ma prawo do bezwarunkowej miłości.Ma prawo do pełnej akceptacji i wsparcia takie jakie jest i jak to wyraża.”

OBEJRZYJ
OBEJRZYJ

Film na Dzień Mamy!

Już jutro Dzień Mamy! A już dziś film AudrXY z polskimi napisami! W tym odcinku rozmawia ze swoją mamą o poczuciu winy, izolacji i problemach, które miała kiedy dowiedziała się, że jej córka ma cechy interpłciowe i o tym jak sobie z tym poradziła.

OBEJRZYJ
OBEJRZYJ

Interpłciowość – perspektywa psychologiczna w praktyce klinicznej

Interpłciowość można postrzegać jako niezwykłe zjawisko medyczne lub jako dość zwyczajną ludzką różnorodność. To jak myślimy i rozmawiamy o zróżnicowanym rozwoju płciowym może zmieniać życia.
Nagranie webinarium prowadzonego przez dr. Lih-Mei Liao – psycholożkę kliniczną z Wielkiej Brytanii pracująca na co dzień w University College London Hospitals. Webinarium jest w języku angielskim i odbyło się w ramach Akademii LGBTI.

OBEJRZYJ
1 2