Przejdź do treści

Inter w mediach

PRZECZYTAJ

SEXED.pl o interpłciowości

"Możesz mieć wrażenie, że nie znasz żadnej osoby interpłciowej, ponieważ jest to termin mało znany. Statystyki mówią jednak, że takich osób jest mniej więcej tyle, ile osób rudych. Z taką różnicą, że zazwyczaj interpłciowości nie widać na zewnątrz, tak jak widoczny jest np. kolor włosów."

PRZECZYTAJ
POSŁUCHAJ

Audycja Prof. Płatek w Halo Radio jest dostępna w formie podcastu.

Audycja Prof. Moniki Płatek z 02 Września 2020

Tym razem rozmawiać będziemy o interpłciowości. W studio, razem z Państwem gościć będziemy specjalistki i znawczynie tematu. Będą z nami: Joanna Skonieczna i Magda Rakita.

Rozmawiać będziemy o wspominanej już we wcześniejszych audycjach, lecz brakującej literze w skrócie LGBT literze „I”. Litery LGB – odnoszą się do orientacji psychoseksualnej, litera „T” odnosi się do tożsamości płciowej.

POSŁUCHAJ
PRZECZYTAJ

„Interpłciowość jest przejawem różnorodności w ramach płci biologicznej u ludzi”

W wywiadzie dla poptown.eu psycholog Dominik Haak wypowiada się o interpłciowości: "Jeśli chodzi o odmienność, jako cywilizacja mamy długą i niezbyt chlubną tradycję. W najlepszym przypadku traktowaliśmy ją jako coś nadprzyrodzonego, wprost łączącego się z bóstwami, w najgorszym – a głównie tak wychodziło – jako zagrożenie, klątwę i sprzeciw wobec naturalnego porządku rzeczy, a zatem coś, co trzeba wyeliminować, najlepiej fizycznie. Niestety mimo rozwoju medycyny nawet ludzie, którzy w ramach zawodu przyrzekali nie szkodzić, wciąż nie zawsze potrafią okazać empatię i zrozumienie dla tych, których postrzegają jako odmiennych, np. dla osób interpłciowych."

PRZECZYTAJ
POSŁUCHAJ

Audycja radia TOK FM “Czym jest interpłciowość?” (z 02 czerwca 2019) dostępna w formie podcastu.

Gościnią Krzysztofa Tomasika i Mariusza Kurca była Magda Rakita - osoba interpłciowa, aktywnie zaangażowana w działania na rzecz społeczności osób interpłciowych oraz osób ze zróżnicowanym rozwojem płci biologicznej.

"Jest 40 rodzajów interpłciowości. To, że ja tu jestem i opowiadam o sobie jako osobie interpłciowej nie oznacza, że wszystko zostaje powiedziane. Są osoby które mają zupełnie inne doświadczenia, funkcjonują zupełnie inaczej, bo ich typ interpłciowości jest po prostu inny."

POSŁUCHAJ
1 2