Przejdź do treści

Inter w mediach

POSŁUCHAJ

Nowy podcast!

26 października obchodziliśmy Dzień Wiedzy o Interpłciowości, dlatego dzisiaj, razem z moimi gościniami — Magdą Rakitą , współzałożycielką Fundacji Interakcja i pierwszą w Polsce interpłciową aktywistką oraz Zuzą Piontke , inicjatorką projektu Bezpestkowe, bierzemy na warsztat kolejną literkę spod tęczowego parasola #LGBTQIA+. Co to znaczy #interpłciowość? Który kraj na świecie, jako pierwszy, objął ochroną osoby interpłciowe zakazując tzw. „zabiegów normalizujących”? I co z interpłciowością ma wspólnego Kazimierz Pułaski, bohater walk o niepodległość USA i „ojciec amerykańskiej kawalerii?

POSŁUCHAJ
PRZECZYTAJ

SEXED.pl o interpłciowości

"Możesz mieć wrażenie, że nie znasz żadnej osoby interpłciowej, ponieważ jest to termin mało znany. Statystyki mówią jednak, że takich osób jest mniej więcej tyle, ile osób rudych. Z taką różnicą, że zazwyczaj interpłciowości nie widać na zewnątrz, tak jak widoczny jest np. kolor włosów."

PRZECZYTAJ
POSŁUCHAJ

Audycja Prof. Płatek w Halo Radio jest dostępna w formie podcastu.

Audycja Prof. Moniki Płatek z 02 Września 2020

Tym razem rozmawiać będziemy o interpłciowości. W studio, razem z Państwem gościć będziemy specjalistki i znawczynie tematu. Będą z nami: Joanna Skonieczna i Magda Rakita.

Rozmawiać będziemy o wspominanej już we wcześniejszych audycjach, lecz brakującej literze w skrócie LGBT literze „I”. Litery LGB – odnoszą się do orientacji psychoseksualnej, litera „T” odnosi się do tożsamości płciowej.

POSŁUCHAJ
PRZECZYTAJ

„Interpłciowość jest przejawem różnorodności w ramach płci biologicznej u ludzi”

W wywiadzie dla poptown.eu psycholog Dominik Haak wypowiada się o interpłciowości: "Jeśli chodzi o odmienność, jako cywilizacja mamy długą i niezbyt chlubną tradycję. W najlepszym przypadku traktowaliśmy ją jako coś nadprzyrodzonego, wprost łączącego się z bóstwami, w najgorszym – a głównie tak wychodziło – jako zagrożenie, klątwę i sprzeciw wobec naturalnego porządku rzeczy, a zatem coś, co trzeba wyeliminować, najlepiej fizycznie. Niestety mimo rozwoju medycyny nawet ludzie, którzy w ramach zawodu przyrzekali nie szkodzić, wciąż nie zawsze potrafią okazać empatię i zrozumienie dla tych, których postrzegają jako odmiennych, np. dla osób interpłciowych."

PRZECZYTAJ
1 2